v

Βραβείο

Στοιχεία: 45
Σειρά Ταξινόμησης:
v
Ανά σελίδα:
v

One of eight first prize winners for proposals Stainless Dreams and Citius Altius Fortius

12 Νοεμβρίου 2007 • Βραβείο • Olympic House Sculpture competition
Άτομο: Ελέν Μπλακ

Award for Painting

6 Νοεμβρίου 2007 • Βραβείο
Άτομο: Μαρία Παπαχαραλάμπους

First prize for 'position B'

2006 • Βραβείο • Cyprus High Court: Art competition
Άτομο: Ελέν Μπλακ

First prize for Public Art Award “Blue Legs Para Olympics” sculpture

2006 • Βραβείο • Olympic Committee
Άτομο: Λία Λαπίθη Σιουκιούρογλου

First price for Public Art Award “Fake Forest” sculpture

2006 • Βραβείο • Ayiou Spiridona Lyceum, Limassol
Άτομο: Λία Λαπίθη Σιουκιούρογλου

2ο Βραβείο για το έργο 'Σμήνος'

2006 • Βραβείο • Δικαστικό Μέγαρο Λευκωσίας
Άτομο: Γεώργιος Κυπρής

Βεβαίωση 3ου Βραβείου στο Σχέδιο στη 18η Μπιενάλε Αλεξάνδρειας

18 Μαρτίου 2005 • Βραβείο • Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού - Πολιτιστικές Υπηρεσίες
Άτομο: Μάρλεν Καρλετίδου

Second price Public Art Award : “Rotating billboard”

2005 • Βραβείο • Gymnasium Ayiou Theodorou, Paphos
Άτομο: Λία Λαπίθη Σιουκιούρογλου

Woman Artist of the Year Award (voted by local media)

2005 • Βραβείο
Άτομο: Λία Λαπίθη Σιουκιούρογλου

First prize at the Painting Award of Camélias

2004 • Βραβείο • Municipal Council of Celorico de Basto
Άτομο: Κάρλα Abrantes da Fonseca

First prize for Emily Papaloizou's choreography Squaring the Circle.

2004 • Βραβείο • Platforma
Άτομο: Ελέν Μπλακ

1ο Βραβείο στο Διαγωνισμό Γραμματοσήμου της UEFA

2004 • Βραβείο • Ταχυδρομεία Κύπρου
Άτομο: Κάκια Κατσελλή Τραχωνίτη

First prize for proposals A Place in Time and Passing Moments

2003 • Βραβείο • Hellenic Bank
Άτομο: Ελέν Μπλακ

2ο Βραβείο της Κριτικής Επιτροπής

2003 • Βραβείο • 9η Διεθνή Μπιεννάλε Καΐρου • Αίγυπτος
Άτομο: Ευγενία Βασιλούδη

Awarded 1st prize

29 Μαρτίου 2002 - 30 Μαρτίου 2002 • Βραβείο • The Second Choreographic Platform
Άτομο: Αριάννα Οικονόμου

The Linklaters Award - 1ο Βραβείο

2002 • Βραβείο • Linklaters, Λονδίνο
Άτομο: Χάρις Επαμεινώνδα

1ο Βραβείο Χαρακτικής

2002 • Βραβείο • Μουσεíο Aoya, Totori, Ιαπωνία
Άτομο: Χρυσάνθη Φαρμακά

3rd Multimedia Award

2001 • Βραβείο • 3rd Biennale of Florence
Άτομο: Λία Λαπίθη Σιουκιούρογλου

4th price of the multimedia award

2001 • Βραβείο • 3rd Biennale of Florence
Άτομο: Λία Λαπίθη Σιουκιούρογλου

National Drawing and Photography Award

2000 • Βραβείο
Άτομο: Κάρλα Abrantes da Fonseca

First prize on CDROM section for On exit frame me and Mirror

2000 • Βραβείο • Medi@terra exhibition and symposium, Athens
Άτομο: Ελέν Μπλακ

1ο Βραβείο Έγχρωμης Φωτογραφίας

1 Δεκεμβρίου 1999 • Βραβείο • Union Gallery, Champaign, Ιλινόις
Άτομο: Θεοπίστη Στυλιανού Lambert

Drawing Award Isolino Vaz

1999 • Βραβείο
Άτομο: Κάρλα Abrantes da Fonseca

Le Grand Prix (First overall prize)

1999 • Βραβείο • 20th International Biennale of Alexandria
Άτομο: Λία Λαπίθη Σιουκιούρογλου

National Book illustration Award, for the writing of unpublished children's book («Μια ανοιξιάτικη μέρα»)

1998 • Βραβείο • Cyprus Ministry of Education & Culture
Άτομο: Λία Λαπίθη Σιουκιούρογλου

1ο Βραβείο στο διαγωνισμό 'Πύλη της Γνώσης'

1998 • Βραβείο • Γυμνάσιο Αγίου Παύλου, Πάφος
Άτομο: Γεώργιος Κυπρής

António Sérgio Municipal Drawing Award

1997 • Βραβείο
Άτομο: Κάρλα Abrantes da Fonseca

First prize for Public Art Award Police Station

1997 • Βραβείο • Pera Orinis
Άτομο: Λία Λαπίθη Σιουκιούρογλου

1ο Βραβείο στον Παγκύπριο Διαγωνισμό Υφασματογραφίας

1996 • Βραβείο • Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού, British Council, Δημοτική Πινακοθήκη Λευκωσίας
Άτομο: Ρήνος Στεφανή

1ο Βραβείο για το έργο 'Το Κύμα'

1996 • Βραβείο • Κτίριο Ανθρώπινων Δικαιωμάτων, Στρασβούργο
Άτομο: Γεώργιος Κυπρής

Η Λευκωσία Μέσα από το Χρονικό του Λεοντίου Μαχαιρά

1996 • Βραβείο • Δημοτικό Κέντρο Τεχνών Λευκωσίας-Συνεργασία Ίδρυμα Πιερίδη, Λευκωσία
Άτομο: Ανδρέας Εφεσόπουλος

2ο Βραβείο στον Παγκύπριο Διαγωνισμό Μνημείου στην Οδό Λήδρα

1995 • Βραβείο • Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού, Λευκωσία
Άτομο: Ρήνος Στεφανή

Χρυσό Μετάλλιο στην Τριενάλε Νέου Δελχί

1991 • Βραβείο • Ινδία
Άτομο: Νίτσα Χατζηγεωργίου

Καλύτερη Νεαρή Ζωγράφος

1990 • Βραβείο • Σύνδεσμος Καλλιτεχνών (ΣΚΑΛΑ)
Άτομο: Άννα Βασιλείου

The Outstanding International Student Award

1983 • Βραβείο • University of California Santa Cruz
Άτομο: Λία Λαπίθη Σιουκιούρογλου

Χρηματικό Έπαθλο Παναιγυπτιακού Διαγωνισμού Τέχνης

1983 • Βραβείο • Αίγυπτος
Άτομο: Νικόλας Σφήκας

Βραβείο Granham Hamilton

1983 • Βραβείο • Byam Shaw School of Art, Λονδίνο
Άτομο: Ρήνος Στεφανή

Α' Βραβείο Ζωγραφικής στο Πανεπιστήμιο Χελουάν

1982 • Βραβείο • Πανεπιστήμιο Χελουάν, Κάϊρο
Άτομο: Νικόλας Σφήκας

1ο Βραβείο

2 Σεπτεμβρίου 1981 - 4 Οκτωβρίου 1981 • Βραβείο • Πανελλήνια Έκθεση Κεραμικής, Αθήνα
Άτομο: Γεώργιος Κυπρής

Τρίτο Βραβείο

1981 • Βραβείο • Η Όγδοη Επίδειξη του Κολλεγίου Τέξας, Η.Π.Α.
Άτομο: Αθηνά Αντωνιάδου

“Prix de Paris”

1981 • Βραβείο • Villa Peyzieux, Paris
Άτομο: Μαρία Λοϊζίδου

3ο Βραβείο

1980 • Βραβείο • Πανελλήνια Έκθεση Κεραμικής, Αθήνα
Άτομο: Γεώργιος Κυπρής

3ο Βραβείο στο Διεθνή Διαγωνισμό Μεσογειακών Κεραμικών

1977 • Βραβείο • Διεθνής Διαγωνισμός Grottaglie, Ιταλία
Άτομο: Γεώργιος Κυπρής

1ο Βραβείο

1977 • Βραβείο • Πανελλήνια Έκθεση Κεραμικής, Αθήνα
Άτομο: Γεώργιος Κυπρής

Χρυσό Αηδόνι - Χρυσό βραβείο

1970 - 1972 • Βραβείο • Παγκύπριος Διαγωνισμός, Πλάτρες, Κύπρος
Άτομο: Νίτσα Χατζηγεωργίου